SkyGini
עברית
אנגלית

המדריך לבחירת חבילת נופש

כולנו רוצים לפעמים חופש שממש לא צריך לעשות לקראתו שום דבר. בלי להתכונן יותר מדי, בלי לעשות מחקר עומק ובלי להסתבך, אולי אפילו בהתרעה של רגע. הדרך הכי קלה לעשות את זההיא להזמין חבילת נופש ליעד המועדף עלינו. כך, בלחיצת כפתור אחת יש לנו ביד טיסה, מלון ולפעמים גם העברות וחלום החופשה שלנו יוצא לפועל בקלות.

איך בוחרים חבילת נופש?

יש מבחר גדול של חבילות נופש, איך נדע שאנחנו בוחרים נוכון? כל עוד נשים לב לפרטים הבאים, נראה שזה עסק די פשוט.
דבר ראשון אנחנו כמובן צריכים לדעת מה אורך החופשה שאתם רוצים. רוב חבילות הנופש הן לחופשות קצרות יחסית, בדר"כ ל-2 עד 4 לילות. אפשר למצוא גם חבילות ללילה אחד וחבילות ל-7 לילות אבל לא לכל היעדים יש חבילות כאלה. אחרי שהחלטנו כמה לילות אנחנו מחפשים, ההחלטה השנייה היא לאן אנחנו רוצים לנסוע.
יש חבילות נופש להמון יעדים באירופה, חלקן עונתיות, כלומר שהן קיימות רק בקיץ וחלקן זמינות כל השנה. היעד שלנו יהה תלוי בסוג החופשה שאנחנו מחפשים, האם אנחנו בעניין שלחופשת בטן גב ביעד עם חופי ים? אולי אנחנו מחפשים מלון שמתאים למשפחות עם ילדים ואולי דווקא כזה שהסיכוי שיהיו בו ילדים נמוך? האם אנחנו רוצים חופשה עירונית, או אולי חבילה ליעד שאינו עירוני, שיאפשר לנו לטייל בסביבה? רוב חבילות הנופש לערים הגדולות באירופה, כמו פראג, לונדון, ברלין, ברצלונה ועוד זמינות במשך כל השנה, חבילות ליעדים של בטן גב כמו קפריסין, איים ביוון או לחופים בבולגריה זמינות רק בשיא עונת התירות, בדרך כלל מפסח ועד אחרי חגי תשרי. גם חבילות ליעדים מיוחדים כמו כפרי נופש בהולנד, להרי הדולומיטים באיטליה או לפרובנס בצרפת הן עונתיות וזמינות בשיא עונת התיירות. חבילות כאלה ייחודיות גם בכך שלרוב חוץ מטיסה ומלון הן כוללות גם רכב שכור והן בדרך כלל ל-7 לילות.
יש גם חבילות נופש לתחומי עניין מסויימים כמו חבילותת סקי בחורף, שכוללות לרוב טיסה, מלון וסקי פס, חבילות ליעדי ספא שכוללות גם טיפולים וכמובן חבילות ספורט שכוללות כרטיס למשחק כדורגל או כדורסל וחבילות להופעות בחו"ל שבהן בנוסף לכרטיס הטיסה והוואוצ'ר למלון תקבלו גם כרטיס להופעה של הזמר, הזמרת או הלהקה האהובים עליכם.

הפרטים הקטנים בבחירת חבילת נופש

אחרי שבחרנו יעד ואנחנו יודעים לכמה זמן אנחנו רוצים לטוס, הגיע הזמן לבחור את חבילת הנופש הנכונה ביותר עבורנו. בשביל זה צריך לשים לב לפרטים הקטנים. רובנו מסתכלים קודם כל על המחיר ושמחים לראות אפשרויות במחירים נמוכים. אבל כדאי לבדוק היטב מה כלול בחבילה ומה התנאים של כל אחד ממרכיביה.
הטיסה – רוב הטיסות שכלולות בחבילות הנופש הן טיסות שכר. כדאי מאוד לשים לב לפרטי הטיסה, להבין מתי היא יוצאת מהארץ ומתי היא נוחתת ביעד ומתי היא יוצאת בחזרה. אם אנחנו רוצים למקסם את משך השהייה שלנו בחו"ל כדאי לנו לחפש חבילה שבה הטיסה הלוך יוצאת מהארץ כמה שיותר מוקדם בבוקר, כך שננחת ביעד בשעות הבוקר ונוכל ליהנות גם מחלק מהיום הראשון ביעד. בחזור, לעומת זאת כדאי לבחר טיסה שיוצאת כמה שיותר מאוחר בערב כדי שנספיק עוד לטייל ביום האחרון של השהות, לפני שצריך לנסוע לשדה התעופה. כדאי גם לזכור שכיוון שמדובר בטיסות שכר תמיד קיים הסיכון שיהיו שינויים בטיסות ברגע האחרון. זה לא קורה הרבה, אבל מבחינה חוקית, לספקי טיסות השכר מותר לשנות את מועדי הטיסה, דבר היכול להשפיע על משך השהייה שלנו בחו"ל או לתקוע אותנו בשדה התעופה. צריך לזכור שזה משהו שלצערנו עלול לקרות ולקחת את זה בחשבון.
המלון – חבילות נופש מציעות בדרך כלל מגוון רחב של מלונות מהם ניתן לבחור. כשבוחרים מלון כדאי לשים לב מה דרגתו, כמה כוכבים יש לו, בחבילות יש מלונות מכל הדרגות, החל ממלונות מאוד פשוטים עם כוכב אחד ועד מלונות יוקרה של 5 כוכבים. בכל מקרה כדאי לבדוק טוב מה המיקום של המלון, כמה הוא קרוב למרכז העיר או לחוף הים. במקרים רבים חבילות נופש שהמחיר שלהם יותר נמוך כוללות מלונות מרוחקים מהמרכז. פרטים נוספים שכדאי לבדוק הם השירותים הניתנים במלונות, האם החבילה כוללת ארוחת בוקר, מה יש בחדר, האם וויי פיי במלון בחינם, אולי יש מתקני ספא במלון או בריכה? ככל שנדע יותר על המלון שאנחנו מתכננים להמין בחבילה שלנו כך נעשה בחירה נכונה יותר עבורנו.
העברות – חלק מהחבילות, במיוחד חבילות ערים, כוללות העברות משדה התעופה למלון וחזרה. אין צורך להסביר מדוע זה סידור נוח ואם החבילה שאנחנו בוחנים כוללת העברות זה עוד נקודה לזכותה.
בחבילות הבסיסיות של טיסה ומלון אלה הדברים שנצטרך לבדוק. לא נורא בכלל. אבל בחבילות המורכבות, שכוללות דברים נוספים מעבר לטיסה ולמלון, אנחנו חייבים לבדוק היטב את כל הפרטים והתנאים של חלקי החבילה. אם זה רכב שכור, אז לדעת איזה רכב בדיוק החבילה כוללת והאם ניתן לשדרג או להחליף אותו, אם מדובר בחבילת ספא כדאי שנדע כמה טיפולי החבילה כוללת ואיזה, ובחבילת סקי לוודא שהחבילה כוללת לכל הפחות סקי פס ואם יש אופציה להוסיף שכירת ציוד סקי לכל תקופת השהות. כשמדובר בחבילות ספורט או חבילות להופעות בחו"ל חשוב לבדוק את הכרטיסים הכלולים בחבילה. איפה יושבים באטצדיון או באולם ההופעות ואיפה מקבלים את הכרטיסים.
אחרי שעשינו את כל הבדיקות ובחרנו את חבילת הנופש שאנחנו רוצים, כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על כפתור "הזמן" ולהתחיל לארוז. נסיעה טובה!