SkyGini
עברית
אנגלית

טיסות זולות?

כולנו אוהבים לצאת לחופשה בחו"ל, להתנתק קצת מחיי היומיום העמוסים והמלחיצים, לראות מקומות חדשים, לפגוש טעמים ותרבויות ולנוח. עוד יותר אנחנו אוהבים לעשות את כל זה בזול. למרבה השמחה בימינו נהיה הרבה יותר קל למצוא טיסות זולות למגוון גדול שליעדים בכל רחבי העולם. הטיסות הזולות מאפשרות לנו להגשים בקלות את חלומות החופשה שלנו, אפילו יותר מפעם אחת בשנה ואין דבר יותר משמח מכך.

איך נהיו טיסות זולות, או איך הכל התחיל?

הכל התחיל כאשר באפריל 2013 אישרה ממשלת ישראל את הסכם השמיים הפתוחים מול האיחוד האירופי. ההסכם ביטל מגבלות קודמות שהיו על חברות התעופה ואיפשר לחברות תעופה רבות נוספות לטוס בין ישראל למדינות אירופה ולחברות התעופה הקיימות להגדיל את נפח הפעילות שלהן. ההסכם נכנס לתוקף בהדרגה ורק אחרי 5 שנים, בשנת 2018 הושלם התהליך של פתיחת השמיים בישראל. כך נכנסו לפעילות בשוק התעופה הישראלי חברות לואו קוסט שגררו אחריהן שינוי מהותי בענף התעופה, שהתבטא, בין השאר, בהגדלה משמעותית של תדירות הטיסות לכל העולם והוזלה משמעותית של מחירי הטיסות.

מהן טיסות לואו קוסט ואיך זה שהן כל כך זולות?

טיסות לואו קוסט הן טיסות זולות, שעלותן נמוכה מכיוון שהן לא נותנות את כל השירותים המסורתיים, אליהם התרגלנו בטיסות. מהארץ יש טיסות לואו קוסט בעיקר ליעדים קרובים, כך שניתן לטוס איתן בעיקר לאירופה. בטיסת לואו קוסט המחיר כולל למעשה רק את הטיסה עצמה ולא את כל השירותים הנלווים, כמו שליחת מטען אל בטן המטוס, אוכל על הטיסה או שמירת מקום ישיבה מראש. שינוי נוסף שהביאו איתן טיסות הלואו קוסט הן פירוק מסלולי הטיסה. אם בעבר כרטיס הטיסה היה מתומחר לשני הכיוונים - הלוך ושוב, היום נראה לכל כיוון מחיר בנפרד. צורת תמחור זו, מבטלת את המחויבות לנסוע הלוך ושוב עם אותה חברת תעופה ומבטלת הגבלות שהיו בעבר על מינימום משך שהייה בחו"ל. זה מאפשר יותר גמישות בהזמנת הטיסות ומגוון גדול יותר של מחירים.

איך מוצאים טיסות זולות

אז איך מוצאים את הטיסות הזולות באמת? לא תמיד זו משימה קלה ולפעמים נדרש חיפוש ממושך כדי להבין מהו המחיר המשתלם ביותר לטיסה שלנו.
הדבר הראשון שנדרש לנו כדי למצא טיסה זולה הוא גמישות בתאריכי החופשה. ככל שנהיה יותר גמישים, כך נוכל למצוא יותר אפשרויות זולות. אם אנחנו מוגבלים לתאריכים מסויימים, ייתכן שדווקא בתאריכים אלה לא יהיו טיסות זולות.
הדבר השני שיעזור לנו למצוא טיסות זולות הוא זמן. אם נדע לתכנן את החופשה שלנו כמה שיותר זמן מראש, כך נוכל להזמין טיסות במחירים זולים יותר. אם בעבר התרגלנו למצוא טיסות זולות ברגע האחרון, אנחנו צריכים להתרגל שזה כבר לא כך. ככל שמתקרב מועד הטיסה, מתמלאים המקומות במטוס והמחירים עולים.
הדבר השלישי והחשוב שיעזור לנו מצוא טיסות זולות הוא מנוע חיפוש טיסות שיודע להראות לנו את כל סוגי הטיסות בתאריכים הנבחרים ויודע לשלב בין טיסות סדירות, טיסות שכר וטיסות לואו קוסט. כך, המנוע של סקיי ג'יני ייתן לכם את כל אפשרויות הטיסה ליעד שתבחרו כדי למצוא את השילוב המשתלם ביותר.

אותיות קטנות ולמה כדאי לשים לב

לפני שמזמינים טיסות זולות כדאי לשים לב לאותיות הקטנות ולכמה דברים חשובים:
• מה כולל מחיר הטיסה – שימו לב מה מחיר הטיסה שאתם רואים כולל. לרוב, המחיר לא כולל שירותים נלווים כמו שליחת מזוודה לתא המטען של המטוס, ארוחה בטיסה או שמירת מקום ישיבה מראש. על כל אלה יש לשלם בנפרד, במידה ואתם מעוניינים להוסיף משהו מהשירותים האלה. כדאי גם לשים לב שבחלק מטיסות הלואו קוסט צריך להוסיף תשלום גם על מזוודת טרולי שמעלים איתנו למטוס.
• תנאי הכרטיס – שימו לב מה הם תנאי הכרטיס שלכם. האם ניתן לבטל אותו? האם ניתן לשנות אותו? לרוב טיסות זולות מגיעות ללא אפשרות לשינוי או ביטול, מה שאומר שאם מסיבה כלשהי לא תוכלו לטוס כפי שתכננתם תפסידו את הכסף שלכם. במקרה כזה כדאי לרכוש ביטוח ביטול לטיסה, לכל מקרה שלא יבוא.
עכשיו, כשאתם יודעים כל מה שצריך לדעת על טיסות זולות, כל שנותר לכם לעשות זה להחליט לאן אתם רוצים לטוס בחופשה הבאה שלכם ולחפש טיסות זולות שייקחו אתכם לשם.