SkyGini
עברית
אנגלית

הזמנת כרטיס טיסה ליוון

איזו ארץ מופלאה היא יוון וכמה נפלא שהיא כל כך קרובה אלינו וכל כך פשוט לעלות על טיסהליוון. בור הישראלים, יוון היא בראש ובראשונה האיים שלה, המאפשרים לנו לצאת לחופשות נהדרות על חופי הים הכחול והצלול. בעוד איי יוון הם מוקד משיכה עצום למבקרים מכל העולם ומציעים, מלד חופים,גם תרבות יוונית תוססת, כפרים לבנים יפיפיים, אוכל מעולה וטברנות בהן ניתן לחגוג עד אור הבוקר, יוון היבשתית מציעה גם היא עושר עצום. אי אפשר שלא לדבר על האוצרות ההיסטוריים של המדינה, ערש תרבותת המערבית והשרידים שהשתמרו בה מימ יוון העתיקה – מקדשים מפוארים, ארמונות, מתקנים ציבוריים ועוד ועוד. מלבד כל לה יש ביוון גם נופים נהדרים וטבע נפלא שמאפשר טיולים רגליים. תרבות מסורתית בכפרים קטנים לצד ערים תוססות, בראשן אתונה הבירה. כל זה מחכה לנו במרחק של קפיצה קטנה מכאן.

איך מוצאים טיסה ליוון?

לא קשה למצוא כרטיס טיסה ליוון, כיוון מדובר ביעד קרוב ונגיש. חברות אל על ואיגאן איירליינס מפעילות טיסות סדירות שיוצאות כמה פעמים ביום מתל אביב לאתונה. אפשר למצוא גם טיסות לואו קוסט ליוון עם חברת ריאנאייר. בשיא עונת התיירות מתקיימות טיסות שכר רבות לאתונה, לסלוניקי ולמבחר גדול מאיי יוון, בראשם רודוס וכרתים ולאיים קטנים יותר כמו קוס, מיקונוס, סנטוריני ועוד. כל הטיסות האלה הן טיסות ישירות והן נמשכות כשעתיים.

אטרקציות עיקריות ביוון

• אתונה – האקרופוליס ומוזיאון האקרופוליס – האקרופוליס הוא האתר המזוהה ביותר עם יוון בכלל ואתונה בפרט, ונחשב לסמל של התרבות המערבית. האקרופוליס מתנשאת על גבעה סלעית בליבה של אתונה המודרנית, והיא היתה מרכזה התדי והשלטוני של אתונה העתיקה. כיום עומדים על האקרופוליס שרידיהם המרהיבים של שלושה מקדשים מהמאה ה-5 לפני הספירה. הידוע והגדול מביניהם הוא הפרתנון, שבמקור היו בו 58 עמודים שתמכו בגג עם אפריזים מעוטרים. מרגלי האקרופוליס אפשר לצאת ולצעוד לאורך הטיילת הארכיאולוגית שתיקח אותכם לאתריה החשובים הנוספיםם של אתונה העתיקה, כמו האגורה, הפורום הרומי, מקדשו של זאס האולימפי ועוד.
מוזאון האקרופוליס הוא ביקור חובה באתונה. מבנה המוזיאון המודרני נבנה במיוחד עבור אוסף המוצגים הארכיולוגיים שנאספו באקרופוליס. בין המוצגים הבולטים במוזיאון אפשר לראות פסלים יוונים קלאסיים נהדרים. מבית הקפה של המוזיאון נשקף נוף נפלא של האקרופוליס.
• דלפי – אחד האתרים הידועים ביותר ביוון היבשתית היא דלפי, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. אתר דלפי ממוקם על מורדותיו של הר פרנסוס ומשקיף אל נוף נפלא. כאן שכן בימי יוון העתיקה מקדש מקדש אפולו וכאן שכנה האורקל מדלפי, אליה הגיעו המאמינים כדי לשאול לעצתה ולשמוע את נבואותיה. כיום נשתמרו בדלפי שרידים של כמה מקדשים, תיאטרון ואצטדיון, כשלכולם תפאורה של נוף הרים משגע. במקום יש גם מוזיאון בו ניתן לראות את הממצאים הארכיאולוגים מהאתר.
• מיקונוס – אחד מאייה הפופולריים של יוון ויש לכך סיבה טובה. בצידו הדרומי של האי יש כמה חופים נפלאים, בעיר מיקונוס יש מלונות בוטיק, מסעדות מצויינות וסצנת בילויים. הכפרים הציוריים על חוף הים, הכנסיות הצבועות לבן על רקע המים הכחולים והאפשרות לפגוש במקרה סלבריטי שהגיע לנפוש כאן, כל אלה הופכים את מיקונוס ליעד של חופשה יוונית מושלמת.
• סנטוריני – סנטוריני נחשב לאחד האיים היפים ביותר של יוון בזכות הנופים הדרמטיים שלו. הכפרים והעיירות הצבועים לבן של סנטוריני ממוקמים בראשי צוקים מעל מי הים המנצנצים בכחול הם נראה מופלא. בעיקר ידועות העיירות פירה ואויה, שנראה כאילו הן תלויות מעל הים והנופים שנשקפים מהם מרהיבים. לחופים המיוחדים של סנטוריני יש חול וולקני שחור, מה שמוסיף לקסם המיוחד של האי והם מושלמים לחופשות בטן-גב. כשמוסיפים לזה לינה במלון בוטיק עם בריכת אינסוף המשקיפה לים, החיים באמת מושלמים.
• מטאורה – אחד האתרים הכי מיוחדים ביוון הם המנזרים התלויים של מטאורה. תצורות הסלע של מטורה מזדקרות מן המישור המקיף אותן, ובראשן של כמה מהן נבנו לפני מאות שנים מנזרים מרשימים. 6 מהמנזרים הללו, שהוכרו כאתרי מורשת של אונסק"ו, פתוחים לקהל. הטיפוס אליהם הוא חלק מהחוויה ובתוך המנזרים אפשר לראות איקונות מהתקופה הביזנטית ולהיכנס לאווירה עם נרות בוערים וריח של קטורת. כדאי להקדיש לפחות יום אחד שלם על מנת להצליח לבקר בכמה מנזרים במטאורה. אפשר ללון בעיר הקרובה, קלמבקה.
• רודוס – רודוס הוא אחד מאייה הפופולריים ביותר של יוון והעיר רודוס בהחלט שווה ביקור. העיר המבוצרת מוקפת חומה שאפשר לראות בה עדיין מגדלי שמירה ושערים, שנבנו במאה ה-14. אי אפשר להיכנס עם מכוניות לעיר העתיקה וזה הופך את השיטוט בה למהנה כפליים.
• סלוניקי – העיר על חוף הים האיגאי בצפון יוון היא השנייה בגודלה ביוון, אחרי אתונה. היא הוקמה בשנת 316 לפנה"סובשל מיקומה האסטרטגי, תמיד היתה צומת דרכים חשובה של תרבויות ודתות. בסלוניקי יש כנסיות ביזנטיות ושרידים מהתקופה הרומית. האתר המזוהה ביותר עם סלוניקי הוא המגדל הלבן מהמאה ה-15, הממוקם ליד הים

מתי כדאי להגיע ליוון?

תוהים מהי העונה בשנה בה הכי כדאי לעלות על טיסה ליוון? זה תלוי ביעד אליו אתם מתכננים להגיע ביוון, האם אתם מתכננים לבלות הרבה על חוף הים, וכמה אתם אוהבים להתחכך בהמונים ולבלות במסיבות עד אור הבוקר. הקיץ הוא כמובן שיא עונת התיירות ביוון זה אומר שאתרי הנופש, אתרי התיירות וחופי הים מלאים, הפעילות היא בשיאה וחם. בעונות המעבר הרבה יותר נעים ביוון מכל הבחינות. אם נוסעים לאיים בעונות המעבר כדאי לוודא קודם שהאתרים פתוחם כיוון שלקראת החורף הכל נכנס לתרדמת, עד האביב.